Mindig is szerettem új dolgokat kipróbálni és kihívásokat állítani magam elé. Készítettem már számos fenntartható eszközt és próbáltam már ki pár receptet. Nem riadtam vissza a mosószerfőzéstől, a méhviaszos kendőtől, a szoknyavarrástól, most viszont valami igazán nagyba vágtam a fejszémet. A múlt héten gondoltam egyet és megrendeltem egy papucskészítő csomagot.
Az igazat megvallva már régóta követtem egy cipőkészítő oldalt. Ennek számos workshopja van, melyek segítségével elkészítheted a saját lábbelidet. Na, ezt nevezem én fenntartható divatnak! Azonban a távolság miatt és idő hiányában sosem sikerült eljutnom egy ilyen oktatásra. Így izgatottan vártam a csomagot, ami még csak tesztcsomag volt, hiszen az elsők között próbálhattam ki ezt az otthoni workshopot. Kezdetben úgy gondoltam, hogy egy papucsot csak nem lehet olyan nehéz megcsinálni. Hát tévedtem!
A csomagot kibontva kezdtem elbizonytalanodni, hiszen sosem dolgoztam bőrrel. Ám nagyon örültem neki, hogy a csomag nem volt túlcsomagolva, papírragasztóval volt lezárva, valamint nagyon részletes online leírást kaptam a cipőkészítés menetéről. Ezen a napon papírból készítettem el és pántokkal próbáltam a lábamra, amit később bőrből szerettem volna kivitelezni. Nem volt egyszerű dolgom!
Végül csak a harmadik napon álltam neki a tényleges munkának. Gondoltam, laza délutáni programnak tökéletes lesz. Hát persze! Egész vasárnap vágtam, ragasztottam, csiszoltam. Volt pár pillanat, amikor már majdnem feladtam. Azonban sikerült túllendülni a mélypontokon, flowba kerülni, és este tíz órakor már kész volt a remekmű. Talán a legnehezebb a 24 órás száradás kivárása volt.
Ma már büszkén viselhetem a saját készítésű lábbelim. Bizonyára mostantól még jobban megbecsülöm a kézműves termékeket, főleg a cipőket! Úgy érzem, óriási tapasztalat volt az a pár óra azzal a sok ismeretlen anyaggal.
Ha ti is kedvet kaptatok a bár elég nehéz, de kifizetődő munkához, akkor keressétek fel a Franka cipőműhelye oldalt, ahonnan a papucs- vagy szandálkészítő szettet beszerezhetitek. Én egyelőre a szandálhoz gyűjtöm a bátorságot, de nagyon büszke vagyok az eddigi eredményemre.
Ti ismertek hasonló workshopokat?
gazdasági agrármérnök, jogi szakokleveles közgazdász
geográfus, projektmenedzser
jogi szakokleveles közgazdász
okleveles természetvédelmi mérnök
a Nyírerdő Zrt. Debreceni Erdészet erdészeti igazgatója
ökológus
környezetgazdálkodási agrármérnök
a Természettár vezetője
többszörös világ- és Európa-bajnok uszonyos úszó
a Tiszatáj Közalapítvány természetvédelmi és tájgazdálkodási menedzsere
kertészmérnök
Debrecen Környezetvédelmi ügyeiért is felelős alpolgármester, Debrecen Környezetvédelmi munkacsoportjának elnöke
biológus, a Green Drops Farm Kft. Társalapítója
az NI Hungary Kft. vezérigazgatója
természetvédelmi mérnök
tanár, köznevelési szakértő, iskolakert mentor
a Debreceni Egyetem adjunktusa
rádiós műsorvezető
kommunikációs szakember
a Debreceni Egyetem intézetigazgató egyetemi docense
a Debreceni Regionális Gazdaságfejlesztési Alapítvány igazgatója
önkormányzati tanácsadó
divattervező, környezettervező
Természetvédelmi mérnök
a Debreceni Vízmű Zrt. vezérigazgatója
környezetmérnök, fotográfus
az EDC Városfejlesztési csoportjának vezetője