
Az elmúlt évtizedekben a fenntarthatóság fogalma egyre inkább központba került mind a vállalati, mind a közösségi életben.
A Fenntartható Debrecen Díjjal a város azokat a gazdálkodó szervezeteket, intézményeket, munkaközösségeket jutalmazza 2019 óta, amelyek tevékenysége követendő példaként szolgál egy fenntartható város megteremtéséhez vezető úton.
2024. április 26-án újabb négy Fenntartható Debrecen Díjat adott át Papp László polgármester és Balázs Ákos alpolgármester a JövőMűhely pódiumbeszélgetés bevezetéseként.
A díj célja azoknak a gazdálkodó szervezeteknek, intézményeknek és munkaközösségeknek a jutalmazása, akik a fenntarthatóság terén példaként szolgálnak. Papp László polgármester köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a fenntarthatóság nem csupán egy elméleti fogalom, hanem valóságos követelmény a város jövőjének szempontjából. Az elismerésnek köszönhetően az érintett szervezetek vállalják, hogy a környezetvédelem és a fenntarthatóság terén vezető szerepet vállalnak Debrecen fejlődésében.
Balázs Ákos alpolgármester többek közt arról számolt be, hogy sok cég, munkaközösség pályázott sikeresen a Fenntartható Debrecen Díjra, és várjuk, hogy ez a kör a jövőben tovább gyarapodjon, és egyre többen csatlakozzanak hozzá. Debrecen közgyűlése nemrég fogadta el a Zöld Kódexet, Debrecen nagy környezetvédelmi programját 50 intézkedéssel, illetve a város is tett egy pályázati célkitűzést: 2025-ben megpályázza az Európa Zöld Főváros címet, amit a remények szerint 2027-re el is tud nyerni. Azokat, akik már megkapták a Fenntartható Debrecen Díjat, az önkormányzat szeretné bevonni egy közös gondolkodásba, egy közös munkába, hogy az Európa Zöld Fővárosa pályázat úgy készüljön el, hogy a cégek, vállalkozások gondolatai, üzenetei is benne legyenek majd.
Az eseményen átadott díjakat ezúttal négy kiváló helyi szervezet kapta meg: a DVSC Kézilabda Kft., a Panificio il Basilico pékség (Panificio Trattoria Kft.), az EPAM Systems Kft. és a Trans-Sped Kft..
A Fenntartható Debrecen Díj nemcsak egy elismerés, hanem egyfajta elköteleződés is arra, hogy együttműködve építsünk egy zöldebb és élhetőbb várost a jövő generációi számára.
Az eddigi díjazottakról weboldalunkon adtunk hírt: futureofdebrecen.hu/fenntarthato-debrecen-dij/eddigi-dijazottak/.
gazdasági agrármérnök, jogi szakokleveles közgazdász
geográfus, projektmenedzser
jogi szakokleveles közgazdász
okleveles természetvédelmi mérnök
a Nyírerdő Zrt. Debreceni Erdészet erdészeti igazgatója
ökológus
környezetgazdálkodási agrármérnök
a Természettár vezetője
többszörös világ- és Európa-bajnok uszonyos úszó
a Tiszatáj Közalapítvány természetvédelmi és tájgazdálkodási menedzsere
kertészmérnök
Debrecen Környezetvédelmi ügyeiért is felelős alpolgármester, Debrecen Környezetvédelmi munkacsoportjának elnöke
biológus, a Green Drops Farm Kft. Társalapítója
az NI Hungary Kft. vezérigazgatója
természetvédelmi mérnök
tanár, köznevelési szakértő, iskolakert mentor
a Debreceni Egyetem adjunktusa
rádiós műsorvezető
kommunikációs szakember
a Debreceni Egyetem intézetigazgató egyetemi docense
a Debreceni Regionális Gazdaságfejlesztési Alapítvány igazgatója
önkormányzati tanácsadó
divattervező, környezettervező
Természetvédelmi mérnök
a Debreceni Vízmű Zrt. vezérigazgatója
környezetmérnök, fotográfus
az EDC Városfejlesztési csoportjának vezetője