2021. október 14-én nyitották meg Magyarország első zöld KFC-éttermét Debrecenben. Az étterem épületében olyan fenntartható megoldások alkalmaznak, mint a napenergia-betáplálás, az automatikus légcsere, a sütéskor keletkezett hő visszanyerése és fűtéshez való alkalmazása, a hűtőgép hulladékhőjének újrafelhasználása, az esővíz hasznosítása növények locsolására.
A több éves előkészítő munka után, magyar szakemberek közreműködésével és hazai ötletekkel továbbfejlesztett zöld technológiai innovációk felhasználásával felépített étterem tartalmazza mindazokat a környezettudatos megoldásokat, amelyek jelenleg elérhetők, megvalósíthatók a vendéglátásban.
„Nem titkolt célunk, hogy a debreceni tapasztalatok alapján a legjobb hatásfokkal működő fejlesztéseket, lépésről lépésre a többi éttermünkben is bevezetjük, illetve azokkal az újaknál már a tervezés során számolunk. Noha az innovációk szinte észrevétlenek a vendégeink számára, a pillanatnyi energiamegtakarítást ők is figyelemmel kísérhetik egy kihelyezett monitoron” – hangsúlyozta az október 14-ei megnyitón a hazai KFC éttermeket üzemeltető AmRest Magyarország marketingvezetője, Juhász Nándor.
A zöld étterem a megnyitásával egyidejűleg csatlakozott a Future of Debrecen mozgalomhoz is.
„Egy olyan város ad otthont ennek az étteremnek, ahol az embereknek komoly céljaik vannak. Szeretnénk, ha Debrecen ennek a régiónak a gazdasági, kulturális, kereskedelmi központja lenne. Éppen ezért a város vezetése a polgárokkal együtt elfogadta a Debrecen 2030 fejlesztési programot, ami ezeket a vízióinkat fogja valóra váltani” – mondta Balázs Ákos alpolgármester.
Az alpolgármester azt is hozzátette, hogy szeretné, ha a fejlődés fenntartható módon történne meg, és a várost jobb állapotban tudnánk átadni a gyermekeinknek, mint ahogyan azt mi kaptuk az elődeinktől. Ezt a célt szolgálva alapítottuk a Zöld Munkacsoportot, és indult el Future of Debrecen mozgalom, illetve ezért jött létre a Fenntartható Debrecen cím is.
A célok eléréséhez azonban partnerekre van szükségünk mind a debreceniek, mind a Debrecenbe települő vállalkozások részéről – emelte ki Balázs Ákos.
A partnerséggel hosszú távú együttműködés kezdődik. Reméljük, a jövőben még több cég áll ki a zöld ügyért!
gazdasági agrármérnök, jogi szakokleveles közgazdász
geográfus, projektmenedzser
jogi szakokleveles közgazdász
okleveles természetvédelmi mérnök
a Nyírerdő Zrt. Debreceni Erdészet erdészeti igazgatója
ökológus
környezetgazdálkodási agrármérnök
a Természettár vezetője
többszörös világ- és Európa-bajnok uszonyos úszó
a Tiszatáj Közalapítvány természetvédelmi és tájgazdálkodási menedzsere
kertészmérnök
Debrecen Környezetvédelmi ügyeiért is felelős alpolgármester, Debrecen Környezetvédelmi munkacsoportjának elnöke
biológus, a Green Drops Farm Kft. Társalapítója
az NI Hungary Kft. vezérigazgatója
természetvédelmi mérnök
tanár, köznevelési szakértő, iskolakert mentor
a Debreceni Egyetem adjunktusa
rádiós műsorvezető
kommunikációs szakember
a Debreceni Egyetem intézetigazgató egyetemi docense
a Debreceni Regionális Gazdaságfejlesztési Alapítvány igazgatója
önkormányzati tanácsadó
divattervező, környezettervező
Természetvédelmi mérnök
a Debreceni Vízmű Zrt. vezérigazgatója
környezetmérnök, fotográfus
az EDC Városfejlesztési csoportjának vezetője