Kiállítás nyílt Debrecenben!
Szekeres Antal, Debrecen címzetes főjegyzője 2022. július 12-én az Új Városházán megnyitotta Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósága és a Future of Debrecen és a PResston PR közös kiállítását. Köszöntőt mondott Medgyesi Gergely Árpád, a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságának igazgatója, Lenner Ádám, a Tiszatáj Közalapítvány természetvédelmi és tájgazdálkodási menedzsere, a Future of Debrecen Mozgalmat elindító Zöld Munkacsoport tagja, s közreműködött Bodrogi Pál, a Debreceni Dózsa György Általános Iskola 2. osztályos tanulója.
A kiállítás célja az ismeretterjesztés a természet- és környezetvédelem témakörében, továbbá tökéletes megoldás a gyerekek szórakoztatására addig, amíg a szülők az Új Városházán ügyet intéznek. A kihelyezett tablók tanulmányozása mellett a gyerekek izgalmas interaktív játékokkal bővíthetik természetvédelmi tudásukat.
A kiállításon a környezetvédelem számos területét megismerhetik a látogatók, illetve fontos információkat szerezhetnek a különféle hulladékok (például üveg, papír, műanyag) újrahasznosításáról, a Hortobágyi Nemzeti Park őshonos állatfajtáiról, sokszínű növényvilágáról.
A Hortobágyi Nemzeti Park hazánk első és legnagyobb kiterjedésű nemzeti parkja, amely 1973-ban jött létre. 1999 óta szerepel az UNESCO világörökségi listáján is. Feladata a jellegzetes pusztai táj védelme, valamin a rajta megtelepedett különleges növény- és állatvilág megőrzése. A kiállítás látogatói az ismeretterjesztő táblák segítségével megismerhetik a pásztorok életét, feladatát, illetve magának a nemzeti parknak a történetét. Képek mutatják be a Hortobágy lepkéit, őshonos háziállatfajtáit és csodálatos növényvilágát.
A Future of Debrecen ismeretterjesztő anyagával eddig Debrecen különböző iskoláiban találkozhattunk, azonban e kiállítás során most mindenki megismerheti a klímaváltozáshoz kapcsolódó egyes megoldásokat, mint például a környezettudatos életmód kialakításához hasznos tippeket, praktikákat. Emellett megtekinthető a klímavédelemhez hozzájáruló pazarlásmentességet és tudatos vásárlást népszerűsítő roll up kiállítás is, ami bemutatja a teljesség igénye nélkül a komposztálás szabályait, a környezettudatos vásárlás fontosságát és fortélyait.
A Future of Debrecen célja az, hogy megmutassa, mennyi mindent tehetünk a környezetünkért és a klímaváltozás ellen csupán az otthonunkban is. Nem is gondolnánk, mennyi apró otthoni praktikával csökkenthetjük energiapazarlásunkat! A kiállításon rengeteg ehhez hasonló információval gazdagodhatunk.
A kiállítás 2022. augusztus 13-ig tekinthető meg az Új Városháza nyitva tartási idejében (munkanapokon hétfőtől csütörtökig 8 és 16 óra között, pénteken 8 és 12 óra között).
Debrecen városa célul tűzte ki a klímatudatosságot erősítő szemléletformálást. Az ehhez kapcsolódó programok megvalósulását a KEHOP-1.2.1-18-2019-00246 azonosító számú projekt tesz lehetővé.
gazdasági agrármérnök, jogi szakokleveles közgazdász
geográfus, projektmenedzser
jogi szakokleveles közgazdász
okleveles természetvédelmi mérnök
a Nyírerdő Zrt. Debreceni Erdészet erdészeti igazgatója
ökológus
környezetgazdálkodási agrármérnök
a Természettár vezetője
többszörös világ- és Európa-bajnok uszonyos úszó
a Tiszatáj Közalapítvány természetvédelmi és tájgazdálkodási menedzsere
kertészmérnök
Debrecen Környezetvédelmi ügyeiért is felelős alpolgármester, Debrecen Környezetvédelmi munkacsoportjának elnöke
biológus, a Green Drops Farm Kft. Társalapítója
az NI Hungary Kft. vezérigazgatója
természetvédelmi mérnök
tanár, köznevelési szakértő, iskolakert mentor
a Debreceni Egyetem adjunktusa
rádiós műsorvezető
kommunikációs szakember
a Debreceni Egyetem intézetigazgató egyetemi docense
a Debreceni Regionális Gazdaságfejlesztési Alapítvány igazgatója
önkormányzati tanácsadó
divattervező, környezettervező
Természetvédelmi mérnök
a Debreceni Vízmű Zrt. vezérigazgatója
környezetmérnök, fotográfus
az EDC Városfejlesztési csoportjának vezetője