„A mi Civaquánk” ötletpályázat szakmai napját 2021. szeptember 24-én tartottuk.
Eseményünkön az ötletpályázatra jelentkezők részletesen is megismerhették a Civaqua-programot. A szakmai napra az összes, pályázatot beküldő csapat meghívást kapott. A hetven csapatból szép számmal képviselték magukat a pályázók. A meghívottak két pódiumbeszélgetést hallgathattak meg, valamint a Civaqua-program kisfilmjét is levetítettük.
Kósa Lajos országgyűlési képviselő megnyitója után kezdődött az első pódiumbeszélgetés a környezet- és természetvédelmi kihívásokról (klímaváltozás, vízbázisvédelem, biodiverzitás), azok országos és helyi szintű megoldásairól. A beszélgetőpartnerek között jelen volt Steiner Attila, Kósa Lajos, dr. Papp László, illetve a munkacsoport tagjai: dr. Aradi Csaba, Nagyné Pálfi Zsuzsa és Lenner Ádám.
A második pódiumbeszélgetéssel egybekötött előadás témája a Civaqua-program műszaki paramétereinek bemutatása volt. A beszélgetésben Gulyás János (Viziterv Environ Kft.) és Bara Sándor (Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság) vettek részt.
Senánszky Petra zárógondolatai után megvendégeltük a résztvevőket, ahol minden étel és ital kézműves termék volt. A környezetvédelem jegyében ezek a termékek mind 50 kilométeren belülről érkeztek. A regisztrált vendégek egy-egy vászontáskával és kulaccsal is gazdagodtak. A kulacs segítségével a felesleges papírpohár-használatot is minimalizálni lehetett. A fenntarthatóság jegyében a rendezvényen a nyomtatott anyagok újrahasznosított papírra kerültek. A regisztrációhoz szükséges dokumentációhoz újrahasznosított papírtollakat használtunk. A meghívott vendégek nyakpasszait gravírozott fa névtáblákkal láttuk el – amelyek többször használhatók vagy komposztálhatók –, a nyakpántok pedig leadhatók voltak a rendezvény helyszínén, ezáltal elősegítve azok újrahasznosítását.
A rendezvényen a Természettár és az Agóra Tudományos Élményközpont is jelen volt. Ők játékokkal, érdekességekkel szórakoztatták a kicsiket és a nagyokat. Ezen kívül az ötletpályázat valamennyi nyereményét is megtekinthették a látogatók.
Az esemény nagyon jól sikerült, zárásként a Blahalouisiana zenekar adott jó hangulatú koncertet az érdeklődőknek.
Köszönjük a jelenlétet minden kedves résztvevőnek!
gazdasági agrármérnök, jogi szakokleveles közgazdász
geográfus, projektmenedzser
jogi szakokleveles közgazdász
okleveles természetvédelmi mérnök
a Nyírerdő Zrt. Debreceni Erdészet erdészeti igazgatója
ökológus
környezetgazdálkodási agrármérnök
a Természettár vezetője
többszörös világ- és Európa-bajnok uszonyos úszó
a Tiszatáj Közalapítvány természetvédelmi és tájgazdálkodási menedzsere
kertészmérnök
Debrecen Környezetvédelmi ügyeiért is felelős alpolgármester, Debrecen Környezetvédelmi munkacsoportjának elnöke
biológus, a Green Drops Farm Kft. Társalapítója
az NI Hungary Kft. vezérigazgatója
természetvédelmi mérnök
tanár, köznevelési szakértő, iskolakert mentor
a Debreceni Egyetem adjunktusa
rádiós műsorvezető
kommunikációs szakember
a Debreceni Egyetem intézetigazgató egyetemi docense
a Debreceni Regionális Gazdaságfejlesztési Alapítvány igazgatója
önkormányzati tanácsadó
divattervező, környezettervező
Természetvédelmi mérnök
a Debreceni Vízmű Zrt. vezérigazgatója
környezetmérnök, fotográfus
az EDC Városfejlesztési csoportjának vezetője